Aplikacja Pasażera:
automatyczne zamawianie taxi

Jakie są korzyści z automatycznego zamawiania taxi poprzez Aplikację Pasażera?

Automatyczne zamawianie nie wymaga kontaktu telefonicznego z dyspozytorką. System pozwala klientowi na wybranie adresu pod jaki ma podjechać taxi i wysyła te dane automatycznie do kierowcy, wybranego zgodnie z ustawionym algorytmem, bez udziału dyspozytorki. W momentach wielkiego nasilenia ruchu telefonicznego pozwala to klientom na zamówienie taxi nawet wtedy, gdy nie mogą się dodzwonić i porozmawiać z dyspozytorką.

W przypadku braku wolnych taksówek aplikacja może wyświetlić komunikat o braku wolnej taksówki lub komunikat o wydłużonym czasie oczekiwania.

Takie rozwiązanie sprawdza się np. w Sylwestra oraz w miejscowościach turystycznych, w trakcie imprez masowych, gdy linie telefoniczne są zajęte, a wolne taksówki są dostępne w systemie.

W okresach normalnego ruchu, automatyczne zamawianie używane jest przez klientów, którzy chcą szybko zamówić taksówkę lub są w pośpiechu i potrzebują szybkiej informacji czy taksówka zdąży do nich dotrzeć w dostępnym czasie. Wykorzystując aplikację dostają informację natychmiast oraz nie zajmują linii telefonicznych na dyspozytorni, które pozostają wolne dla pozostałych klientów.

Jak działa automatyczne zamawianie taxi przez stronę WWW (komputer i smartfon)?

Do automatycznego zamawiania taxi przez stronę WWW przygotowywany jest specjalny adres internetowy. Wchodząc na niego klient może zarejestrować swój telefon i zamówić taxi.

Rejestracja klienta wykonywana jest poprzez wysłanie na podany przez niego numer telefonu wiadomości SMS z kodem. Po wpisaniu kodu na stronie mamy pewność, że klient dysponuje podanym telefonem i można będzie się z nim pod tym numerem skontaktować. Działanie takie zapobiega przed anonimowym zamawianiem taxi.

Zamówienie taksówki jest bardzo proste i może być wykonane na trzy sposoby:

  • zamówienie na adres wyznaczony przy pomocy odbiornika GPS wbudowanego w urządzenie,
  • zamówienie na adres wpisany ręcznie w aplikacji (aplikacja podpowiada ulice i nie pozwala wpisać błędnej),
  • zamówienie na adres z historii zamówień zapamiętanej na urządzeniu.

Automatyczne zamawianie przez stronę WWW działa zarówno z komputerami jaki i smartfonami dostępnymi na rynku z takimi systemami jak:

  • Android,
  • iOS (iPhone, iPad),
  • Windows Phone.

Oprogramowanie zostało stworzone tak, aby działało z wszystkimi urządzeniami obsługującymi standard HTML5.

Po zmówieniu taxi klient zostaje przekierowany automatycznie do strony śledzenia i oceny taksówki.

Weź na próbę!

3-miesięczny test KOMBO System Taxi
w promocyjnej cenie

Czy jest możliwe nałożenie ograniczeń w zamawianiu automatycznym?

W systemie przewidzieliśmy możliwość nałożenia ograniczeń na adresy podane w zamawianiu automatycznym. Możemy ograniczyć przyjmowanie zamówień do obszarów:

  • wyrysowanej strefy miejskiej danego miasta (wszystkie strefy miejskie łączone są w jedną wielką strefę miejską),
  • wyrysowanej w systemie strefy pozamiejskiej (wszystkie narysowane strefy łączone są w obszar, z którego można zamówić taxi).

Jednocześnie system pozwala na blokownie określonych numerów telefonów klientów. Tak zablokowane numery również nie będą mogły wysłać zlecenia metodą automatyczną.

Konfigurowalne jest również zachowanie systemu w przypadku braku taksówki do konkretnego zlecenia. Automat może przyjąć wszystkie zlecenia lub tylko zlecenia, do których jest w stanie znaleźć taksówkę.

Czy klient może anulować samodzielnie zlecenie?

W systemie znajduje się opcja pozwalająca klientom na anulowanie zlecenia z ekranu śledzenia.

Galeria