esysTaxi: Internetowy System Taxi

Przedstawiamy Państwu Nowoczesny Internetowy System Obsługi Korporacji Taxi: esysTaxi. Celem zbudowania systemu taxi było ułatwienie pracy korporacjom oraz usprawnienie obsługi klienta. W pełni konfigurowalny zestaw rozwiązań dostępnych w oprogramowaniu taxi pozwala, właścicielom korporacji oraz upoważnionym dyspozytorkom, na szybką zmianę trybu pracy taksówkarzy, zależnie od tego jak zmienia się sytuacja w rejonie pracy. Przykładem niech będą nagłe opady deszczu powodujące krótki intensywny napływ zleceń na dyspozytornię. W takiej sytuacji można przełączyć system w tryb wybierania wyłącznie najbliższej taxi do zlecenia, przez co mamy pewność, iż w jak najkrótszym czasie obsłużymy jak największą ilość odebranych zleceń a jednocześnie skrócimy czas dojazdu dla zdenerwowanych, zmokniętych klientów, oczekujących na deszczu na taksówkę.

Główne zalety naszego rozwiązania to:

Telefon jako terminal

W systemie jako terminale wykorzystywane są telefony z systemem Android. Telefony takie, z wbudowanym GPS oraz obsługą Internetu komórkowego, są łatwo dostępne i tanie, co pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy z systemem.

Przeczytaj o terminalu

Automatyczne zamawianie taxi

Cały czas słuchamy potrzeb rynku i modyfikujemy system zgodnie ze zmieniającą się sytuacją. Nowe funkcje powstają w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów.

Przeczytaj o automatycznym zamawianiu

Wyliczanie ceny przejazdu

Przy odbieraniu zlecenia klient może opcjonalnie podać adres docelowy i wówczas system wyliczy cenę przejazdu. Zależnie od korporacji cena ta może być ceną informacyjną lub ceną za kurs (maksymalną). Cenę można podać klientowi a system automatycznie prześle ją do taksówkarza wraz z adresem docelowym kursu.

Przeczytaj o wyliczaniu ceny

Wysyłka SMS

SMS wysyłany jest przez system, automatycznie do klienta, w momencie gdy taksówka zbliża się do miejsca odbioru klienta. Zabezpiecza to przed zbyt wczesnym wyjściem zamawiającego z domu/lokalu, a jednocześnie pozwala klientowi spokojnie przygotować się do wyjścia.

Przeczytaj o wysyłce SMS

Centrala VoIP

Integracja z centralami VoIP pozwala dyspozytorom na pracę z dowolnej lokalizacji jak i daje wymierne oszczędności czasu obsługi zlecenia dzięki identyfikacji dzwoniącego klienta i umożliwieniu szybkiego wyboru adresu zlecenia.

Przeczytaj o centrali VoIP

Pełna integracja z mapami

Pełna integracja z mapami pozwala nam na wyznaczanie stref przy pomocy rysowania obszarów na mapie, co zaoszczędza czas, niezbędny w innych systemach do rozpoczęcia pracy. W naszym systemie nie ma potrzebny wypisywania nazw ulic i zakresów numerów budynków jakie znajdują się w strefach. Na podstawie narysowanych obszarów i wpisanego podczas wysyłania zlecenia adresu, system automatycznie znajdzie pozycję GPS adresu i wyznaczy strefę, w której znajduje się klient.

Przeczytaj o mapie

Pozycjonowanie GPS

Wykorzystanie odbiorników GPS wbudowanych w telefony pozwala na śledzenie realizacji zleceń przez taksówkarzy jak i udostępnienie zaawansowanych funkcji wyboru taxi opartych o mapy. Najpopularniejszym z dostępnych algorytmów, jest wybór taxi z najbliższym dojazdem do klienta, co pozwala zaoszczędzić taksówkarzowi benzynę a klientowi skraca czas oczekiwania.

Przeczytaj o mapie

Przyspieszenie obsługi klienta

Dzięki systemowi możliwe jest znaczne przyspieszenie obsługi klienta:

  • Po odebraniu telefonu dyspozytorka widzi na ekranie ostatnie zlecenia klienta i może wybrać z listy miejsce gdzie powinno podjechać taksówka, co pozwala zaoszczędzić nam wpisywania adresu.
  • W przypadku nowych klientów, system podpowiada dyspozytorce nazwę ulicy podczas jej wpisywania. Już po wpisaniu trzech znaków można wybrać ulicę z listy, dopisać numer i wysłać zlecenie do taxi.
  • Cała aplikacja dyspozytorki może być obsługiwana bez udziału myszki, przy pomocy skrótów klawiszowych, dzięki czemu od odebrania telefonu do odłożenia słuchawki można wprowadzić zlecenie do systemu w mniej niż 10 sekund.

Przeczytaj o dyspozytorze

Algorytmy wyboru taxi

W systemie mamy dostępne różne algorytmy wyboru taxi do zlecenia:

  • podział na strefy i wybór taxi ze strefy,
  • wybór taxi z najbliższym dojazdem do klienta, z możliwością określenia najdłuższego możliwego dojazdu,
  • wybór na podstawie strefy a następnie, przy braku w strefie, najbliższej taxi, zgodnie z ustawionym dojazdem maksymalnym,
  • wybór taxi oczekującej najdłużej na zlecenie a znajdującej się w określonej w konfiguracji odległości od klienta.

Wszystkie te algorytmy dostępne są w konfiguracji systemu i mogą być przełączane przez osoby uprawnione (wybrane dyspozytorki), w dowolnym momencie działania systemu, poprzez panel konfiguracyjny.

Przeczytaj o algorytmach wyboru taxi

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.